SSL bağlantısı hatası nedir? SSL bağlantı hatasının çözümü

SSL Bağlantı Hatası neden oluşur? SSL Bağlantı hatasının çözümü nedir? SSL bağlantı hatası ve Google Chrome tarayıcı sorunları...

Kayıt Tarihi: 20 Mart 2014 Perşembe, 15:35 || Son güncelleme: 20 Mart 2014 Perşembe, 15:17

SSL bağlantısı hatası nedir? SSL bağlantı hatasının çözümü

SSL Bağlantı hatası nedir? Son günlerde herkes SSL bağlantı hatasıyla karşılaşıyor. Özellikle Google Chrome kullanıcılarının şikayet ettiği SSL bağlantı hatasını sizler için araştırdık. SSL Bağlantı hatası nedir? SSL bağlantı hatası neden oluşur ve SSL bağlantı hatasının çözümü var mıdır sorularına yanıt aramaya çalıştık. Bu sorunları yaşayan kullanıcıların bilmesi gereken bilgiler....

SSL bağlantı hatası nedir?

Yeni İnternet Yasası'nın Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra SSL bağlantı hatası ile karşılaşanların sayısı arttı bunu hiçkimse inkar edemez. SSL bağlantı hatası bir sansür uygulaması mıdır? SSL bağlantı hatası nedir? Şimdi bu sorulara yanıt arayalım...

Dediğimiz gibi SSL bağlantı hatası özellikle Google Chrome kullanıcıların yaşadığı bir sıkıntıdır. Yeni bir web sayfası açmak isteyen kullanıcılar SSL bağlantı hatası sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Yeni İnternet Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle daha da artan SSL bağlantı hatası sorunu özellikle belli başlı sitelere girerken yaşanıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve ona yakın olanlarla ilgili gizli ses kayıtlarının Youtube'da yasaklanmasıyla başlayan süreç sonrasında Yeni İnternet Yasası devreye girmiş ve artık internet içeriklerine çok daha hızlı müdahale edilme imkanı doğmuştu. SSL bağlantı hatası da bu ses kayıtlarının yayınlanmasından ve Yeni İnternet Yasası'nın çıkmasından sonra daha da arttı ve can sıkıcı bir hale geldi. SSL bağlantı hatası Youtube'da Başçalan ve Haramzadeler hesaplarının yayınladığı ses kayıtlarını dinlerken çok sık karşılaşıyor. Kullanıcılar, bunun haricinde zaman zaman sosyal medya devi Twitter'a girmek isterken SSL bağlantı hatası hatasıyla karşılaşıyor.

SSL bağlantı hatası nedir? sorusuna hala yanıt vermediğimizin farkındayım. Fakat Yeni İnternet Yasası'ndan bahsetmeden SSL bağlantı hatası'ndan bahsetmek biraz zor geliyor insana. SSL bağlantı hatası normalde bir internet sitesine ulaşmada yaşanan sıkıntıdır. Bu sorunun kaynağının internet servis sağlayıcılarından kaynaklandığı biliniyor. 

Yeni internet yasasıyla gelen URL tabanlı erişim engelleme imkanını akıllara getiren SSL bağlantı hatası sorunu çoğu zaman Google arama motorunda bir arama gerçekleştirirken bile çıkabiliyor. Bu durum son günlerde o kadar sıklaşmaya başladı ki neredeyse internet kullanmak bile imkansızlaştı. 

SSL bağlantı hatasının çözümü

Aslında SSL bağlantı hatası internet sunucusuyla ilgili olduğu bilinir. Öncelikle SSL bağlantı hatasından kurtulmak için SSL bağlantı hatası aldığınız web sitesini farklı bir tarayıcıdan deneyin. Örneğin: SSL bağlantı hatasını Google Chrome'dan alıyorsanız Internet Explorer, Mozilla Firefox ya da Opera gibi farklı web tarayıcılarından deneyin. Sorun devam ediyorsa şu önerilere de kulak verebilirsiniz:

-Modeminizi kapatıp açın. Aynı web sitesine tekrar girmeyi deneyin

-Web tarayıcınızdaki çerezleri silmeyi deneyin. Web tarayıcınızın ayarlarına girip çerezler bölümünden silmelisiniz.

-Kullandığınız antivirüs programı varsa bunun SSL bağlantı hatası aldığınız web tarayıcısına izin verdiğinden emin olun.

-Proxy (DNS) ayarlarınızı değitirin ve tekrar deneyin. Proxy ayarlarını değiştirmek Google Chrome için: Chrome menü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Proxy ayarlarını düzenleme veya değiştirme kısmına tıklayın. Açılacak olan internet özellik iletişim kutusu kısmında Yerel Ağ Ayarları'nı açtıktan sonra "Ayarları otomatik olarak algıla" onay kutusunun işaretlenmiş bir şekilde olduğuna emin olduktan sonrakarşınıza çıkan iletişim kutularının hepsine Tamam diyebilirsiniz.

SSL bağlantı hatalarınız bunlara rağmen devam ediyorsa internet servis sağlayıcınızı arayıp bu sorunu ve yukardaki çözümlere rağmen bu sorunu yaşadığınızı anlatın.

SSL bağlantı hatası isyanı sosyal medyada...

SSL bağlantı hatasını yaşayan kullanıcıları o kadar fazla ki... Twitter'da SSL Bağlantı Sorununu yaşayan kullanıcıların mesajlarını sizler için derledik:

-ARKADAŞLAR SSL BAĞLANTI HATASI NE? Facebook SAFARI CHROME'A GIREMIYORUM SADECE TWITTER VE INSTAGRAM'A GIRIYOR

-SSL BAĞLANTI HATASI NEDIR VE NASIL DÜZELİR?

-Haramzadelerin linkleri SSL bağlantı hatası veriyor...

-SSL bağlantı hatası baydı artık

-SSL Bağlantı hatası ne lan ? Bilen Yanıtlasın

-yaa bu ssl bağlantı hatası nedir? Google'a giremez oldum

-Google siteleri zırt pırt ssl bağlantı hatası gösteriyor bana. Yeni çalışmalar mı var? Google'ı kökten mi engellemeye çalışıyorlar acep.

-Sürekli SSL bağlantı hatası alıyorum. Artık işkillenmeye başladım

-SSL bağlantılarda oluşan hatanın sebebi nedir? tarayıcılar çoğu zaman "ssl bağlantı hatası" mesajı gösteriyor.

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız

719486
Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Misafir
29 Mayıs 2014, Perşembe 22:00
belki oradada bizimki gibi bir diktatör filizleniyordur :D